MiA 2016 4 dny, 7 lidí, 503 km, 12.160 vm


Komentář

Již letmý pohled na fotografie napoví, že z původně plánované trasy nezbylo nic. Nebo skoro nic. Tomáš zavelel k časovce na Passo Giau a tak nezbylo, než poslechnout a jet. Rozjetí bylo na můj vkus dost svižné, řekněme kolem FTP a ANP, ale Tomáš vypadal moc spokojeně a já neměl sil ani promluvit, natož se dožadovat zvolnění. Výhodou bylo, že po ostrém startu časovky v Selva di Cadore jsem prostě jen držel dosavadní tempo a doufal, že konec přijde dřív, než mi totálně dojde. Ze soukromého závodu na Passo Fedaia jsem totiž stále cítil velikou únavu.
Velkou motivací bylo předjíždění; z pohledu opravdových cyklistů jsem se sice vlekl, ale proti běžným cykloturistům jsem přímo letěl a to mi dodávalo optimismu. Výsledný čas předčil očekávání a udělal mi radost – 49:23. Jen cesta dolů nebyla nic-moc, prakticky celou první půlku sjezdu jsem nebyl schopen chytit rytmus.
Stoupání na Passo Falzarego jsme naštěstí pojali jako vyjetí, takže jsem točil aspoň o 1-2 Watty méně, než na Giau :-) A při pohodovém sjezdu do Caprile jsme se pěkně zapsali do první desítky nejrychlejších časů vůbec. Náročný výlet…   --Martin